Električka na Hlavnú stanicu? Samozrejme ale nie v Bratislave...

Autor: Slavomír Frešo | 18.8.2014 o 16:08 | (upravené 18.8.2014 o 16:54) Karma článku: 7,90 | Prečítané:  2499x

Magistrát sľuboval od dnes, 18. augusta rekonštukciu električkovej trate. Z toho ďalšieho sľubu a ďalšieho termínu opravy trate sa stala opäť bublina. Miesto opráv a rekonštrukcie trate, magistrát od dnes začne hľadať, aké povolenia si musí vybaviť.

Keď to nefunguje, až vtedy si väčšina z nás uvedomí aké prospešné to bolo. Dovtedy to berieme ako samozrejmosť a neprikladáme tomu veľkú váhu. Toto klišé je síce už otrepané ale o čo viac je trefné, ak sa napasuje na tému bratislavskej Hlavnej stanice a električkovej trate. Už tretím rokom počúvame, že električka na Hlavnú stanicu bude jazdiť a už tretím rokom tomu nikto neverí.

Nečinnosť magistrátu a kompetentných v tejto veci je naozaj viditeľná. Vždy keď sa objaví táto téma majú predstavitelia magistrátu plné ústa vyjadrení ako to už pôjde, ako už čoskoro bude električka jazdiť atď. Aby to nebolo len o mojom tvrdení, tu je citát šéfa MHD, pána Belfiho, ktorý v minulom roku povedal, citujem: “„Optimistický odhad je, že električky by k Hlavnej stanici premávali už v budúcom roku, hlavná stanica je kľúčový bod.“

No podľa týchto slov môžeme povedať, že magistrátni úradníci na čele s primátorom sú buď to pesimisti alebo jednoducho neschopní. A vyjadrenie, že hlavná stanica je kľúčový bod je tiež prudko pravdivé, pretože neexistuje metropola, ktorá by svoju vlakovú stanicu nenapojila na miestnu hromadnú dopravu. Z pohľadu cestovného ruchu je to čistá katastrofa. Nielen, že nám unikajú finančné prostriedky plynúce z cestovného ruchu ale hlavne musíme sa ako Bratislavčania hanbiť.

To že sme si na hanbu už zvykli počas majstrovstiev sveta, kedy sa magistrát rozhodol zaodieť našu hlavnú stanicu do “nového” provizórneho” šatu, je fakt. To že sa však hanbíme ďalej a NIKTO s tým nič nerobí, to už je zúfalstvo. Udivuje ma, že ani počas volebného roka sa magistrát nepohol a neurobil žiadne kroky, ktoré by viedli k zfunkčneniu tejto električkovej trate.

Naozaj je to tak, keď som sa ako občan spoliehal, že snáď bude tento rok pre nás obyvateľov úspešný, mýlil som sa. A to som vychádzal z predchádzajúcich skúseností, kedy sa páni na magistráte rôznymi narýchlo ulátanými krokmi snažili navodiť dojem, že niečo počas štyroch rokov robili.

Momentálne chodím po Starom meste s petíciou za obnovenie električkovej trate na Hlavnej stanici. Som prekvapený, ale nie je veľa ľudí, pre ktorých by bola táto téma neznáma, alebo by povedali, že ich nezaujíma. Preto sa pýtam vážený pán primátor, kde sa stala chyba? Prečo sa počas Vášho bačovania na magistrátnej stoličke nič neudialo? Donesiem Vám veľa podpisov nespokojných spoluobčanov, ktoré Vám možno nastavia zrkadlo a možno že sa niečo pohne... alebo Vám treba zaplatiť lístok na vlak smerom do Viedne, aby ste videli ako vyzerá civilizované hlavné mesto aj Hlavnou stanicou???

A ako vyzerá sľub, že od dnes sa začne rekonštruovať trat na Hlavnú stanicu? Bágre, či robotníkov by ste tam hľadali márne. Ako ukazuje fotka RTVS, na Hlavnej stanici sú len títo "pracovníci" magistrátu:

Rekonštukcia električkovej trate v podaní magistrátu.Rekonštukcia električkovej trate v podaní magistrátu. (RTVS/Branislav Heldes)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?