Zavraždil niekoho prezident?

Autor: Slavomír Frešo | 10.1.2013 o 17:04 | Karma článku: 21,19 | Prečítané:  5039x

Premiér Fico už nedokáže prezidenta brániť iným spôsobom, než že ho prirovnáva k vrahom. Aj to svedčí o tom, čo si sám myslí o nevinnosti prezidentových krokov.

Fico prirovnal Gašparoviča k vrahomFico prirovnal Gašparoviča k vrahomhttp://goo.gl/Lth51

Rozhodnutie prezidenta Gašparoviča vyvolalo v spoločnosti búrku nevôle, ktorá možno prekvapila aj samotný SMER-SD. Premiér Fico zjavne podcenil, že spoločnosť už nie je tak apatická ako za čias mečiarizmu. Podcenil, že už nemôže po osi prezident-premiér-predseda parlamentu robiť čo sa mu zachce. Nečakal ako veľmi sa ľudí dotkne, ak prezident nevymenuje zvoleného Generálneho prokurátora.

Je prezident vrahom?
Preto dnes Fico vyšiel na obranu prezidenta s naozaj hrubou záplatou, začal ho prirovnávať k vrahom:
„Ja nehovorím o Ivanovi Gašparovičovi, hovorím o funkcii prezidenta Slovenskej republiky. Čo ten prezident ukradol päť miliárd dolárov alebo eur alebo niekoho zavraždil?“ (zdroj: webnoviny.sk)

Návrat mečiarizmu
Prezidentove odmietnutie vymenovať platne zvoleného generálneho prokurátora je návratom k mečiarizmu v najčistejšej podobe. Aj vtedy sa Ústava a zákony nedodržiavali, aj vtedy rozhodnutia Ústavného súdu boli len zdrapom papiera, aj vtedy sa moc rozhodla že spoločnosti nemá slúžiť, ale vládnuť.

Dnešná úloha je zastaviť prejavy mečiarizmu a trvať na vymenoví JUDr. Čentéša. Ale samotná príčina tkvie v inom - v obsadení postu prezidenta. Prípad generálneho prokurátora je najväčšie memento, aby opozícia spolupracovala a predstavila verejnosti demokratického kandidáta, ktorý si získa dôveru občanov a bude pre Slovensko dobrým prezidentom.

(foto perex)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?