Fico naznačil, že je idiot

Autor: Slavomír Frešo | 25.2.2013 o 12:06 | Karma článku: 23,20 | Prečítané:  9056x

Premiér veľa razy urážal iných ľudí, no tentokrát ho dobehli vlastné slová: Fico 2008 nazval Fica 2013 idiotom. Je to ale smiech cez slzy, lebo tento "vtip" zaplatilo Slovensko rekordnou nezamestnanosťou.

V jednom z pamätných príhovorov z roku 2008 vtedajší premiér nadával do idiotov veľa ľudom. Okrem iných aj tým, ktorí tvrdili že kríza spôsobila rast nezamestnanosti: "Len idiot môže na prvú stranu napísať, že pre svetovú krízu prichádzajú stovky ľudí o prácu," (R. Fico, 29.10.2008). To nezabránilo tomu istému Ficovi, aby sa nezačal vyhovárať na krízu keď prestal zvládať nezamestnanosť: "Problémy, ktoré dnes stoja pred všetkými štátmi eurozóny, vyplývajú z ekonomickej krízy," (R. Fico, 21.2.2013).

Fico nevie bojovať proti kríze
Kríza prišla na Slovensko v roku 2008 a zatiaľ od nás neodišla. Ale len počas vlád Roberta Fica nezamestnanosť dvakrát prudko vystrelila hore:

Vývoj nezamestnanosti


Inými slovami: Fico už 2x ako premíer zlyhal pri ochrane práce na Slovensku. Dvakrát za jeho vlády boli jeho kroky neúspešné a nezamestnanosť začala prudko rásť. Naopak, ekonomické opatrenia radičovej vlády ani raz nedopustili raketový nárast nezamestnanosti. To sa znova "podarilo" až keď sa moci opäť chopil SMER-SD.

Riešenie poznáme z minulosti
Minister Richter a jeho štátny tajomník Ondruš si pýtali dôkaz, že ich kroky na trhu práce škodia Slovensku. Hore uvedený graf im ten dôkaz dáva. Počas krízy to je za ich vládnutia a ich metód, kedy nezamestnanosť raketovo rastie. Takže sa stačí vrátit k riešeniam, ktoré dokážu zmierniť rast nezamestnanosti na Slovensku:

  • obnovenie rovnej dane
  • zníženie daňového zaťaženia
  • podpora živnostníkov a podnikateľov, ktorí dávajú ľudom prácu
  • opravenie zákonníka práce

Toto nie sú nové opatrenia, ale sú to kroky ktoré Slovensku už raz pomohli. Na úvod by bolo dobrým krokom, ak by Fico aspoň opravil to, čo pokazil.

pošli na vybrali.sme.sk Tweet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?